Shingle Çatı Kaplama hizmetimiz ile siz değerli müşterilerimize daha konforlu ve modern yaşam alanları sunmaya devam ediyoruz. Shingle olarak tanımlanan yeni çatı modelleri sayesinde artık daha dayanıklı çatı sistemlerine sahip olabilirsiniz.

Asev mimarlık ailesi olarak alanında deneyimli ve uzman mimar ve mühendis arkadaşlarımız sizler için shingle çatı kaplama hizmeti sunmaktadır. Shingle kaplama çatı hizmetimiz özellikle eğilimli yerlerde bulunan yaşam alanları için daha uygundur.

Oldukça kullanılışlı bir çatı sistemi olmasının yanı sıra işlevsel özelliği ile de modern yapılar için sıklıkla tercih edilmektedir. Son dönemlerin en popüler çatı uygulama sistemlerinden biri olan shingle çatı kaplama sistemleri oldukça ekonomik bir çözüm olduğu için de bütçe dostudur.

Hem ısı ve ses hem de ışık ve su izolasyonu açısından yüksek performansa sahiptir. Shingle çatı kaplama sistemleri hizmetimizden yararlanmak için dilediğiniz zaman Asev mimarlık firmamızı arayabilirsiniz.

Shingle Çatı Sistemi Nedir?

Hem esnek hem de bir o kadar sağlam bir çatı sistemi olan shingle çatı sistemi yaşam alanlarının her açıdan yüksek konfora sahip olmasını sağlamaktadır. Özellikle su izolasyonu denildiği zaman akla ilk olarak gelen shingle çatı kaplama sistemleri hemen hemen her yapının tüm ihtiyacını karşılayacak özelliklere sahiptir.

Sizler de mevcut olarak kullanmakta olduğunuz shingle çatı sisteminin tadilat ve onarımı veya sıfırdan yaptırmak istediğiniz shingle çatı sistemleri için Asev mimarlık firmamızı arayabilirsiniz.

Shingle Çatı Sistemi Özellikleri

Kalitesi ve dayanıklılığı yanı sıra pek çok renk ve desen seçeneğindeki de sahip olduğu için shingle çatı sistemleri oldukça popülerdir. Shingle çatı kaplama sisteminin genel özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Yapı olarak oldukça hafif bir yapıya sahip olduğu için binalara ek bir çatı yükü yüklemez. Bu özelliği aynı zamanda çok daha kolay ve kısa süre içerisinde uygulanmasını da sağlayabilmektedir.
  • Eğim olarak farklı olan binalarda çatı düzenlemesi için en uygun malzemelerden biridir. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir.
  • Genelde hem estetiğin hem de konforun bir arada kullanılması istenilen yapılar için sıklıkla tercih edilmektedir.
  • Hangi bölgedeki yapı için kullanılacak ise bölgenin sıcaklık değerlerine uygun olarak kaplama türü tercih edilmektedir. Eğer uygulama yapılacak olan yapı yüksek sıcaklık değerlerine sahip bir bölgede bulunuyor ise buna uygun shingle çatı kaplama malzemesi kullanılmaktadır.
  • Kaplama malzemesi üzerine ek olarak UV ışınlarından korunmak için özel olarak geliştirilmiş olan bir tabaka eklenebilir. Yüksek sıcaklık ve nem dengesine sahip olan coğrafi bölgeler için en ideal çatı kaplama malzemesi olarak tercih edilmektedir.

Shingle Çatı Kaplama Dayanıklı Mıdır?

Shingle çatı kaplama ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de dayanıklılığıdır. Diğer çatı malzemelerine kıyasla shingle çatı kaplama malzemesinin daha hafif bir yapıda olduğunu belirtmek isteriz. Bununla birlikte kolay monte edilebilen bir yapıya da sahiptir.

Ancak üretim aşamasında meydana gelen bazı aksaklıklardan kaynaklı olarak bazen shingle çatı kaplama malzemesi kısa sürede hasar görebilmektedir. Özellikle üretim aşamasında malzemeler tam soğumadan paketlendiği zaman ısı koruyucu özelliğini kaybedebilmektedir. Bu da malzemenin dayanıklılığını olumsuz yönde etkileyebilir.

Shingle çatı malzemeleri taşıma ve monte edilme işlemleri sırasında çok titiz bir şekilde kullanılmalıdır. Özellikle çabuk yırtılabilme ve hasar görebilme yüzünden shingle çatı kaplama malzemelerinin kullanımında problemler yaşanabilmektedir.

Depolama sırasında da ezilme veya buna bağlı olarak yapısal bozulmalar da shingle çatı malzemelerinde en sık karşılaşılan olumsuzluklardandır.

Shingle çatı kaplama malzemeleri çatı için uygulamadan hemen önce uzun süre güneş altında bırakılmamalıdır. Yüksek ısının etkisi ile shingle çatı kaplama malzemeleri birbirine yapışacak ve yapı olarak zarar görebilecektir.

Asev Mimarlık İle Shingle Çatı Kaplama Hizmeti

Çatı kaplama malzemeleri içerisinde 20 yıla yakın bir kullanım ömrüne sahip olan shingle çatı kaplama ile sizler de daha kaliteli çatı sitemlerine sahip olabilirsiniz. Oldukça dikkatli bir şekilde monte edildiği ve uygulandığı zaman uzun yıllar sorunsuz bir kullanım sunabilmektedir.

Çatı hizmetlerimiz içerisinde bulunan shingle çatı kaplama hizmetimiz sayesinde mimari dokunuşlarla çatınızı bizlere yaptırabilirsiniz. Sağlıklı yaşam alanları elde edebilmeniz için önerdiğimiz shingle çatı kaplama hizmetimiz için Asev mimarlık firmamızı arayabilir ve fiyat ve hizmet detaylarımız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hotline
+905444930136