Epoksi Zemin İzolasyonu tesisler ve fabrikalar için sıklıkla tercih edilen zemin kaplama yöntemlerinden biridir. Spor salonları ve buna ek olarak soğuk hava depolarının zeminleri için de epoksi zemin izolasyonu tercih edilmektedir.

Hem uzun süreli hem de sağlıklı bir kullanım sunmasından dolayı tercih edilen epoksi zemin kaplama izolasyonu için Asev mimarlık firmamızı tercih edebilirsiniz. Hizmetimizi alanında deneyimli ve uzman ekip arkadaşlarımız gerçekleştirmektedir.

Epoksi zemine sahip olan tüm yapılar için uygun olan izolasyon hizmetimiz sayesinde daha kaliteli kullanım sunan iç mekanlar elde edilebilmektedir.

Epoksi Zemin İzolasyonu Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Epoksi zemin uygulamaları pek çok açıdan kullanıldığı alanlar avantaj sunmaktadır. Ancak izolasyon uygulaması ile desteklenerek daha kullanılabilir alanlar hazırlanabilmektedir. Epoksi zemin izolasyonu yaptırmanın avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Epoksi yöntemi ile oluşturulan zeminlerde yapılan izolasyon uygulaması dayanıklılık açısından yüksek performans sunmaktadır. Daha yoğun olarak kullanılan ve kalabalık alanlar için tercih edilen epoksi zemin kaplamaları uzun yıllar izolasyon yöntemi ile sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.
 • Yoğun kullanılan mekânlarda sağlıklı olan malzemelerin tercih edilmesi oldukça önemlidir. Epoksi zemin izolasyonu ise steril ve antibakteriyel özelliği ile sağlıklı mekanların oluşturulmasını sağlar.
 • Epoksi zemin izolasyonu yapılan alanlarda kesinlikle temizlik daha kolay bir şekilde yapılmaktadır. Hem kullanılan malzemelerin kalitesinden hem de özelliğinden dolayı pas ve kir tutma gibi sorunlar meydana gelmemektedir.
 • Epoksi zemin izolasyonu sayesinde ısı ve ses geçirgenliği ile ilgili tüm problemler kısa sürede giderilmektedir. Özellikle geniş alanlar için uygulanan epoksi zemin uygulamasında ısı verimi elde etmek oldukça önemlidir. Epoksi izolasyonu sayesinde daha düşük ücretlere alanın daha konforlu bir şekilde ısınması sağlanabilmektedir.
 • Yapılan izolasyon işlemi ayrıca zeminin uzun yıllar boyunca bozulmadan kullanılabilmesini sağlayacaktır. Bu da ilerleyen dönemlerde kullanıma bağlı olarak zemindeki tadilat masraflarını düşürmektedir. Epoksi zeminlerin en önemli özelliği dayanıklılığıdır. Yapılan izolasyon uygulamaları da bunu desteklemektedir.

Epoksi Zemin İzolasyonu Hangi Alanlarda Kullanılır?

Özel amaçla kullanılan bir zemin kaplama yöntemi olan epoksi her alan için uygun olmayabilir. Evler için tercih edilmeyen epoksi zemin uygulamaları daha çok kalabalık ve toplu kullanım için uygun olan yerlerde tercih edilmektedir.

Epoksi zemin izolasyonu kullanılan alanlar:

 • Uçak hangarları
 • Fabrika ve tesis zeminleri
 • Spor salonu zeminleri
 • Soğuk hava depo zeminleri
 • Alışveriş merkezleri ve mağazalarda
 • Kimyasal depolama tesisi zeminlerinde tercih edilmektedir.

Epoksi Zemin İzolasyonu Neden Daha Çok Avantajlıdır?

Beton ve ahşap zeminlere kıyasla epoksi zemin kaplama yöntemi pek çok açıdan avantajlıdır. Ancak bu yöntemin kullanıldığı alanın çalışma şekli de oldukça önemlidir. Her alan için epoksi zemin izolasyonu uygulaması uygun olmayabilir. Ancak kullanılan alanlarda uzun süren ve deforme olmayan bir kullanım sunması açısından tercih edilmektedir.

Parlak ve sağlam bir zemin için tercih edilen epoksi zemin yöntemi ağır yüklerin taşındığı alanlar için en uygun seçimlerden biridir. Sürekli olarak insan ve araç trafiği ile veya ve yük trafiğinin yaşandığı yerler için de epoksi zemin kaplama yöntemi tercih edilmektedir.

Ancak bu uygulamanın daha verimli bir şekilde kullanılabilmesi için de epoksi zemin izolasyonu işleminin de yapılması gerekmektedir. Bu sayede daha konforlu bir zemin kullanımı elde edilebilmektedir.

Çok geniş alanlar için tercih edilen epoksi zemin uygulamaları dört mevsim de sağlıklı bir hava sahası elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle geniş alanların ısıtılması ve ses yalıtımının sağlanabilmesi için epoksi zemin izolasyonu uygulaması en iyi seçeneklerden biridir.

Asev Mimarlık İle Profesyonel Epoksi Zemin İzolasyonu

Asev mimarlık bünyemizde sunulan izolasyon hizmetimiz epoksi zemin türleri için de geçerlidir. Tüm yapılar ve yaşam alanları için sunmuş olduğumuz izolasyon hizmetlerimiz sayesinde daha modern ve sağlıklı alanları kullanabilirsiniz.

Epoksi zemin kaplama ve izolasyonu işlemlerinde Asev mimarlık ekibimiz profesyonel yöntemleri tercih etmektedir. Her alan için uygun olan en kaliteli malzemeleri kullanmaktayız. Bunun yanı sıra dekoratif ve daha estetik bir görünüm için epoksi zemin kaplama hizmetimizi de tercih edebilirsiniz.

Bütçenize uygun fiyat tekliflerimiz ve epoksi zemin izolasyonu hizmet talebiniz için dilediğiniz zaman firmamızı arayabilirsiniz. Asev mimarlık olarak hijyenik ve daha dayanıklı yaşam alanlarını sizler için hazırlamaktan gurur duymaktayız.

Hotline
+905444930136