Teras İzolasyonu özellikle su yalıtımının sağlanabilmesi için en etkili olan çözümlerden biridir. Yaz mevsiminde daha sık kullanılan teras alanları ile ilgili sorun yaşamamak adına sizler de teras izolasyonu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Asev mimarlık ailesi olarak uzman kadromuz ile sizler için sunduğumuz teras ve diğer izolasyon hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Teras izolasyonu yaptırarak olası su sızıntısı veya su akması gibi olumsuzlukların giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Yaşam alanlarınızın daha güvenli ve korunaklı olmasını sağlamak adına sizler de teras izolasyonu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Teras Su Yalıtımı Hizmeti

Teraslar özellikle yarı açık alanlar olduğu için dış etkenlerden çok daha kolay bir şekilde etkilenebilmektedir. Üstelik terasta biriken sular sadece terasa zarar vermemektedir. Zemine sızarak tüm binanın zarar görmesine neden olabilir.

Binanın nem ve rutubet gibi sorunlar yaşamasının en önemli nedenlerinden biri de terasta meydana gelen su kaçaklarıdır. Ancak bu sorunları gidermek için teras izolasyonu hizmetimizi tercih edebilirsiniz. Bu sayede terasın değil tüm binanın da su ve benzeri etkenlerden kaynaklı olarak zarar görmesinin önüne geçebilirsiniz.

Teras İzolasyonu Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Asev mimarlık izolasyon hizmeti içerisinde bulunan teras izolasyonu uzman bir ekip tarafından yapılmaktadır. Sadece terasa uygun değil binanın genel yapısına uygun izolasyon malzemeleri tercih edilmektedir. İstenilen kaliteyi elde edebilmek için teras izolasyonu yaparken dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İzolasyon uygulamasının yapılacağı terasın genişliği ve aynı zamanda aldığı yağışın yoğunluğu malzeme seçiminde en önemli faktörlerden biridir.
  • Yaşanılan bölgedeki ısı değişimleri yanı sıra detay ve yüzey derinliği ile genişliği de izolasyon içerisinde hesap edilmesi gereken detaylardandır.
  • Teras izolasyonu yapılırken seramik kaplama yapılacak ise mutlaka ek bir katman ile izolasyonun desteklenmesi sağlanmalıdır.
  • Eğer teras içerisinde herhangi bir kaplama malzemesi kullanılmayacak ise kullanım yoğunluğu hesap edilerek en uygun yalıtım malzemesi tercih edilmelidir.

Teras Yalıtımının Önemi

Yaşadığımız binalarda keyifli vakit geçirmek kadar konforlu ve sağlıklı bir kullanıma sahip olmak da oldukça önemlidir. Özelikle çoklu yapılarda ortak kullanım alanı olarak tercih edilen teraslar yaz mevsiminde sıklıkla kullanılmaktadır.

Ancak bunun haricinde sadece çatı kısmı kapalı olan terasların yağmur ve kar gibi hava şartlarına da açık olduğu bilinmektedir. Yaşadığınız binanın sadece zeminden sağlam bir izolasyona sahip olması yeterli değildir. Aynı zamanda teras izolasyonu ile duvarların hasar almasının önüne geçilebilmektedir.

Yapının bütünsel olarak sağlamlığını koruması için uygulanan teras izolasyonu sayesinde yağışlı havalarda meydana gelebilecek her türlü olumsuzluk minimum seviyeye indirilebilmektedir. Ancak teras izolasyonu sonrası istenilen verimi elde edebilmek adına işlemin kaliteli ve uygun malzemeler ile yapılmasına da dikkat edilmelidir.

Farkında olmadan  suyun ve yağışın yıpratıcı etkisinden dolayı binanızın hasar görmesinin önüne teras izolasyonu uygulamaları ile geçebilirsiniz.

Teras Su Kaçakları İçin Kalıcı Çözüm: İzolasyon

Teras su kaçaklarını önlemek adına en uygun ve kalıcı çözüm yöntemi olarak izolasyonu tercih edebilirsiniz. Bu sayede daha düşük fiyatlara daha kaliteli bir yöntem tercih etmiş olacaksınız. Bizler Asev mimarlık olarak özellikle izolasyon konusunda sunmuş olduğumuz hizmetlerimiz ile kaliteli yapıları sizlere sunmaktayız.

Teras izolasyonu içerisinde tercih ettiğimiz Polyurea malzemesi sayesinde daha kaliteli sonuçlar elde edilmektedir. Her büyüklükteki teras için kullanımına uygun olan Polyurea malzemesi en uzun ömürlü sonuçları sunmakta garantili çözümler vermektedir.

Dünya üzerinde de izolasyon uygulamalarında tercih edilen Polyurea malzemesi sayesinde teras zeminlerinde meydana gelebilecek tüm sorunlar kısa süre içerisinde giderilmektedir. Teras izolasyonu ve diğer yalıtım hizmetlerimizden yararlanmak için bizleri dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Asev Mimarlık Farkı İle Teras İzolasyonu Hizmeti

Yanlış yapılan izolasyon uygulamalarından dolayı daha fazla mağduriyet yaşamak istemiyorsanız sizler de alanında uzman hizmet kalitesine sahip olan Asev mimarlık firmamızı tercih edebilirsiniz. Yapılar ile ilgili zemin, çatı veya temel izolasyonu hizmetlerimize ek olarak teraslar ile ilgili de yalıtım konusunda oldukça iddialıyız.

Dünya standartlarında gerçekleştirmekte olduğumuz izolasyon uygulamalarımız sayesinde artık yaşam alanlarınızın kullanım ömrünü uzatabilir ve daha sağlıklı evler ve iş yerlerinde vakit geçirebilirsiniz. Uzman mühendis ve mimar arkadaşlarımızın yapınıza özel olarak hazırlamış olduğu teras izolasyonu projeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bizleri dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Hotline
+905444930136