Çelik Çatı tasarımları ile ilgili olarak Asev mimarlık firmamızdan profesyonel hizmet alabilirsiniz. Yapıların dış etkenlerden korunabilmesi için mutlaka bir çatı sistemine sahip olması gerekmektedir. Bunun için çatı türlerinin konutların vazgeçilmez bir parçası olduğunu da söylemek mümkündür. Asev mimarlık ailesi olarak çelik çatı yapımı ile ilgili deneyimli ve uzman mimar ve mühendis arkadaşlarımız ile sizlere hizmet sunmaktayız.

Çelik Çatı Kullanım Alanları

Çelik çatı sistemleri evler için pek tercih edilmemektedir. Ancak oldukça güvenilir ve uzun süreli bir kullanıma sahip olduğu için günümüzde en çok tercih edilen çatı türlerinden biri olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle deprem riski yüksek olan bölgelerde çelik çatı sistemleri daha sık tercih edilmektedir. Bu sayede olası bir deprem felaketinde can ve mal kaybının önüne geçilebilmekte ve zarar minimum seviyeye çekilebilmektedir. Çelik çatı sistemleri pek çok farklı konut ve yapı için tercih edilmektedir. Özellikle depolar, fabrikalar, imalathaneler, askeri depolar, atölyeler ve hayvan barınakları için çelik çatı uygulanmaktadır.

Çelik Çatı Uygulamalarının Avantajları

Çelik çatı hizmeti almak için sizler de Asev mimarlık firmamızı tercih edebilirsiniz. Tüm yapılar için coğrafi koşullara uygun ve estetik açıdan bütünlük sunacak çelik çatı hizmetimiz bulunmaktadır. Çelik çatı sistemleri evler için tercih edilmemektedir. Ancak kullanıldığı alanlara pek çok avantaj sunduğunu da söyleyebiliriz.

  • Çelik çatı sisteminin bu denli çok tercih edilmesinin en önemli nedeni çok hafif bir yapıya sahip olmasıdır. Bunun için de herhangi bir yıkılma durumunda en az hasarı sunan çatı sistemi olarak bilinmektedir.

  • Oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Uzun yıllar bozulma ve deforme olmadan kullanılabilmektedir.

  • Estetik açıdan pek çok farklı şekilde konutlara uygun olarak tasarlanabilmektedir.

  • Zorlu hava şartlarına karşın en dayanıklı malzeme olarak çelik tercih edilmektedir. Özellikle kış mevsiminin çok sert geçtiği coğrafyalarda kardan dolayı çatı çökmesi yaşanabilmektedir. Ancak çelik çatı sistemlerinde bu tarz bir sorun yaşanmamaktadır.

  • Yapılarda çatı sistemi tercih edilirken yangına karşı dayanıklı malzemeler tercih edilmelidir. Çelik sistemler ise bu konu ile ilgili en dayanıklı ve yüksek performansa sahip olan malzemelerdendir. Diğer çatı sistemi malzemelerine göre çelik sistemler yangında kesinlikle hasar görmemekte ve yapıyı da korumaktadır.

  • Çok sıcak olan bölgelerde de çelik çatıların kullanıldığı söylenebilir. Aşırı yüksek sıcaklıktan yapıyı koruduğu için çelik çatı sistemleri kullanılmaktadır.

  • Ani sıcaklık değişimlerinde yüksek performans göstermektedir. Oldukça dirençli bir yapıya sahip olmasının yanı sıra çok daha ekonomik olduğunu da söylemek gerekir.

Çelik Çatı Uygulamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Asev mimarlık ailemiz çelik yapı tasarımlarında gerekli hesaplamaları ve planlamaları yaparak titiz bir çalışma yapmaktadır.  Eğer mevcut kullanmakta olduğunuz bir yapı için çelik çatı yaptırmayı düşünüyor iseniz uzman ekibimiz ilk olarak yapının dayanıklılığı tespit etmektedir. Bunun için gelişen teknolojiden yararlanmaktayız. En uygun testler yapılarak yapıyı tamamlayacak olan çelik çatı tasarımları dijital ortamda hazırlanmaktadır. Sıfır binalar için çelik çatı yaptırmak istiyorsanız proje içerisine dahil edebilmektedir. Mühendis ve mimar ekibimiz çelik çatı tasarımı ve uygulaması ile ilgili koordine olarak sizlere proje sunmaktadır.

Çelik çatı uygulamaları yapılırken kullanılacak malzemenin kalitesi çok önemlidir. Kolay monte edilebilen ve kaliteli ancak hafif çelik malzemelerin tercih edilmesi gerekmektedir. Asev mimarlık firması olarak bizler özellikle çelik çatı uygulamalarında oldukça iddialıyız. Profesyonel bir kadro ile hazırlamakta olduğumuz projelerimiz sayesinde yapılara uygun ve eşsiz tasarımlı çelik çatı uygulamalarını hayata geçirmekteyiz. Sizler de her türlü çatı hizmetleri ve çelik çatı uygulamaları için Asev mimarlık firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Çelik Çatı Yapım Aşamaları

Asev mimarlık ailemiz sizlere sunmuş olduğu tüm hizmetlerinde olduğu gibi çelik çatı uygulamalarında da hassas bir çalışma sergilemektedir. Özellikle çelik çatı uygulamalarında projelendirme aşaması ile başlayan hizmetimiz istediğiniz standarda sahip çatı teslimi ile sonlanmaktadır. Malzemelerin kesilmesi ve montajı aşamasında özellikle mimar arkadaşlarımız süreci sizin adınıza takip etmektedir. Görsellik olarak da yapıları bir üst seviyeye taşıyacak estetik görünüme sahip tasarımları sizlere sunmaktayız. Kullanılan yapıya uygun şekilde renklendirilen çelik çatı sistemleri hizmetlerimizden Asev mimarlık firmamızı arayarak yararlanabilirsiniz. Bütçenize uygun fiyat teklifleri sayesinde en kaliteli ve modern tasarımlı çelik çatı uygulamalarını yaptırabilirsiniz.

Hotline
+905444930136