Sandviç Panel Çatı hizmetimiz sayesinde daha konforlu ve sağlıklı kullanıma sahip olan yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz. Asev mimarlık ailemizi tercih ederek modern ve uzun ömürlü sandviç panel çatı sistemi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Günümüzde en çok tercih edilen çatı sistemlerinden biri olan sandviç panel çatılar uzman mimar ve mühendis arkadaşlarımızın projeleri ile hayata geçirilmektedir. Pek çok farklı malzeme ile de bütünleşerek kullanılabilme avantajı sunan sandviç panel çatı sistemleri için dilediğiniz zaman firmamızı arayabilirsiniz.

Sandviç Panel Çatı Nedir?

Sandviç panel çatı sistemleri özellikle dış etkenlere karşı en dayanıklı olan sistemlerden oluşmaktadır. Hem uzun ömürlü hem de ekonomik bir çatı sistemi tercih etmek için sizler de seçiminizi sandviç panel çatı sistemlerinden yana kullanabilirsiniz.

Sandviç paneller özellikle yalıtımlı iç bölme sistemleri ya da soğuk depo yapımlarında sıklıkla tercih edilmektedir.

Yapının her mevsim şartlarına karşı dayanıklı ve korunaklı olmasını sağlamak için sadece sandviç panel sistemleri yeterli olabilmektedir. Her yapının ve binanın ihtiyacına yönelik olarak sandviç panel sistemi içerisine özel bir yalıtım malzemesi yerleştirilebilmektedir.

Bu sayede yapıların bulunduğu coğrafi konuma özel bir yalıtım sistemi kurulabilmektedir. Sadece ısı yalıtımı için değil ses yalıtımı elde etmek için de sandviç panel sistemleri yüksek konfor sunabilmektedir.

Sandviç panel çatı sistemleri en çok ticari yapılar, soğuk hava depoları, endüstri tesislerinde veya hayvancılık ve tarım sektörlerinde tercih edilmektedir.

Sandviç Panel Çatı Sistemi Kullanmanın Avantajları

Geleneksel ve standart çatı sistemlerinin aksine sandviç panel çatı sistemleri yapıya ve binaya özel olarak yalıtım sistemine sahip olabilmektedir. Asev mimarlık bünyemizde hizmet veren mühendis ve mimar arkadaşlarımız her aşamasında kontrollü çalışarak yaşam alanlarına uygun özel sandviç panel çatı sistemi tasarlamaktadırlar.

  • Sandviç panel çatı sistemleri direkt olarak montaja hazır bir şekilde tasarlanabilmektedir. Hepsi birbiri ile uyumlu parçalardan oluştuğu için kısa süre içerisinde istenilen ölçülerde hazırlanabilmektedir. Bu da çatı kurulumu sırasında zamandan büyük bir tasarruf sunabilmektedir.
  • Isı yalıtımı sağlamak için binaların duvarları kadar çatısının da uygun yapıda olması gerekmektedir. Sandviç panel sistemleri ise ısı yalıtımı söz konusu olduğunda en kaliteli ve yüksek performansa sahip olan malzemeler olarak tercih edilmektedir. Kış mevsiminde soğuk coğrafyada yapının ısınmak için harcadığı enerjiyi daha aza indirmek için sandviç panel çatı sistemleri kullanılabilmektedir. Aynı şekilde yazın binanın serin kalmasını sağlamak için de sandviç panel çatı sistemleri istediğiniz konforlu alanı oluşturmanıza yardımcı olabilmektedir.
  • Isı yalıtımı için tercih edilecek olan sandviç panel çatı malzemeleri ve fiyatları uygulama yapılacak olan coğrafi bölgenin özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir.

Estetik Görünüm İçin Sandviç Panel Çatı Sistemleri

Asev mimarlık olarak sadece ısı ve ses yalıtımı için değil estetik bir görünüm elde edebilmeniz için de sandviç panel çatı sistemlerini önermekteyiz. Yapıların konforlu olması her zaman yeterli değildir.

Aynı zamanda estetik açıdan da çok hoş bir görünüme sahip olması gerekmektedir. Özellikle çatılar evlerin ve diğer yapıların en dikkat çekici parçalarından biridir. Hem binanızı dış etkenlerden koruyacak hem de ısı kontrolü sağlayacak olan çatının estetik açıdan da binayı tamamlamasına dikkat edilmelidir.

Asev mimarlık firmamızın sunmuş olduğu hizmetler içerisinde sandviç panel çatı sistemleri de yer almaktadır. Kaliteli malzemeler seçilerek tasarlanacak olan sandviç panel çatı projelerinde önceliğimiz her zaman şık ve modern duran çatı tasarımlarını sizlere sunmaktır.

Sandviç Panel Çatı Sistemleri İle Ses Kirliliğine Son

Yaşam alanlarının en büyük problemlerinden biri de ses yalıtımıdır. Özellikle dışarıdan gelen gürültü kirliliğinin kesilmesi için çatınızın işlevi oldukça önemlidir. İstenmeyen sesleri yapının dışında bırakma ve ses kirliliği olmayan bir yapıda yaşamak için sandviç panel çatı sistemleri kullanılabilmektedir.

Akustik özelliğe sahip olan sandviç panel malzemeleri sayesinde hem çatılarda hem de yapının cephelerinde yüksek performanslı ses yalıtımı yapabilmek mümkündür. Daha sağlıklı ve sesten uzak ve konforlu bir yaşam alanı oluştururken ekonomik bir çözüm sunması da sandviç panel çatı sistemlerini her daim kazancı yapmaktadır.

Tüm yapılarınız için tercih edebileceğiniz sandviç panel çatı sistemleri için dilediğiniz zaman Asev mimarlık ailemiz ile iletişime geçebilir ve hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Hotline
+905444930136