Ahşap Çatı sistemleri hem ekonomik olması hem de çok şık durmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Günlük yaşantımız içerisinde hemen her yapı için ahşap çatı sistemleri tercih edilebilmektedir. Bizler de Asev mimarlık olarak sizleri modern ve kullanışlı ahşap çatı sistemleri ile buluşturmaktayız.

Evler için en çok tercih edilen çatı türü olarak ahşap çatı sistemleri uygulanmaktadır. Düz çatı stili olarak bilinen çatı modeli de ahşap türdür. Özellikle evler için tercih edilen eğimli çatı modeli olarak ahşap çatı sistemleri tercih edilmektedir.

Ahşap çatı sistemlerinin daha dayanıklı ve uzun süreli kullanılabilmesi için mimar ve mühendis arkadaşlarımız özel olarak tasarım yapmaktadır. Kafes sistemi adı verilen ve ahşap çatı uygulamalarında sıklıkla kullanılan sistem Asev mimarlık ekibimiz tarafından daha modern şekilde projelendirilmektedir.

Sizler de ev ve iş yeriniz için ahşap çatı hizmetimizden yararlanmak istiyorsanız bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Ahşap Çatı Sistemi Nasıl Olmalıdır?

Çatı yapımında en çok kullanılan malzeme olarak ahşap ön plana çıkmaktadır. Özellikle ev ve benzeri küçük yaşam alanları için tercih edildiğini söyleyebiliriz. Oldukça işlevsel ve aynı zamanda çok dekoratif durmasından dolayı ahşap çatı sistemleri tercih edilmektedir.

Belirli bir sistem çevresinde oluşturulan ahşap çatı sistemleri için dayanıklı ve kaliteli malzemeler kullanılmalıdır. Taşıyıcı katmanın güçlü olması dışında hava şartlarına uygun dayanıklılığa sahip ahşap malzemeler uygulama içerisine dahil edilmelidir.

Hem hafif hem de hava olaylarına karşın dayanıklı olmasının yanı sıra özellikle su geçirmez özellikte olmasına dikkat edilmelidir. Bunların yanı sıra yangın gibi durumlarda da ateşe dayanıklı ahşap malzemelerin seçilmesine dikkat edilmelidir.

Ahşap Çatı Neden Tercih Edilmektedir?

Eviniz için hangi çatı türünü tercih ederseniz edin ilk olarak dayanıklılığını göz önünde bulundurursunuz. Buna ek olarak aynı zamanda estetik ve dekoratif bir duruş da dikkat edilmesi gereken özelliklerdir. Ahşap çatı türleri ise her iki beklentinize de yanıt verebilecek bir çatı türüdür.

Özellikle evler için tercih edilen ahşap çatı modelleri ekonomik olduğu için de diğer çeşitlere oranla daha avantajlıdır. Ahşap çatılar ayrıca tarih öncesi döneme dayanan geçmişi ile de en eski kullanılan çatı çeşidi olarak bilinmektedir.

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte çatı yapımında kullanılan ahşaplar daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Ayrıca evlere çok hoş ve doğal bir görünüm kazandırdığı için de son dönemlerde tekrar popüler olduğunu da söylemek isteriz.

Ahşap Çatıların Avantajları

Çatı yapımında en çok tercih edilen malzemelerden biri de ahşaptır. Hemen hemen her yapı için kullanımı uygun olan ahşap çatı malzemeleri günümüzde genelde evlerde tercih edilmektedir. Ahşap çatı kullanmanın pek çok avantajı bulunmaktadır:

  • Ekonomik bir malzeme olduğu için sizleri masraf açısından diğer çatı malzemelerine göre fazla zorlamayacaktır.
  • Ahşap çatı malzemeleri için kullanılan her türlü ahşap malzeme çok daha kolay bir şekilde şekillenebilmektedir. Bu da çatıların estetik açıdan istenilen şeklin verilmesinde çok büyük bir avantaj sunmaktadır.
  • Korozyona dayanıklılık açısından diğer çatı malzemelerine göre daha uzun ömürlü ve dayanıklıdır.
  • Ahşap çatı malzemelerinin mukavemetinin yüksek olmasından dolayı da ek bir ayrıcalık sunduğunu söylemek mümkündür.
  • Isı yalıtımı açısından evlere büyük bir konfor sunmaktadır.
  • Günümüzde ahşap çatılar dayanıklılık açısından da fark oluşturmaktadır. Özel kaplama teknikleri sayesinde hem istenilen doğal görünüm verilmekte hem de oldukça sağlam bir çatı inşa edilebilmektedir.

Asev Mimarlık Farkı İle Modern Ahşap Çatı Tasarımları

Asev mimarlık ailesi olarak bizler çatı asarımı, dizaynı ve tamiratı hizmetlerinde her zaman özgün çalışmaları sizlere sunmaktayız. Eviniz veya iş yeriniz için en uygun tasarıma sahip olan ahşap çatı tasarımlarında önceliğimiz her zaman dayanıklı yapılar oluşturabilmektir.

Yaşadığınız yere en uygun ahşap malzeme tercih edilerek istediğiniz gibi bir yaşama alanı için ahşap çatı hizmeti sunmaktayız. Bu konu ile ilgili uzman olan mimar ve mühendis arkadaşlarımız sayesinde ahşap çatılarda yaşanabilecek tüm olumsuzluklar minimum düzeye indirilmektedir.

Üstelik meydana gelebilecek nem veya rutubet gibi sorunlar da önceden hesaplanabilmektedir. Özellikle kaliteli çam, ladin, köknar veya benzeri ağaçlar tercih edilmektedir. Sizler de Asev mimarlık ailemiz ile irtibata geçerek ahşap çatı hizmetimiz ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve hizmet talebi oluşturabilirsiniz.

Hotline
+905444930136