Kamelya Çatı Yapımı, diğer çatı hizmetlerimize ek olarak sunmuş olduğumuz estetik çözümlerdir. Yaşam alanlarınızı daha modern ve kullanışlı bir hale dönüştürmek için sizler de Asev mimarlık ailemize katılabilirsiniz.

Özellikle bahçenizde yer alan kamelyalar için en uygun malzemeler ile tasarlanmış olan çatı sistemlerini firmamızdan talep edebilirsiniz. Üstü kapalı olarak dizayn edilen kamelya çatı sistemleri uzun süreli kullanım sunmasının yanı sıra oldukça estetik bir görünüme de sahiptir.

Kamelya Çatı Nedir?

Kamelyalar bahçeler için dizayn edilen ve dinlenme için tercih edebileceğiniz ek alanlardır. Ancak bu alanlarında yapılar ile estetik açıdan uyum içerisinde olabilmesi için şık ve modern bir şekilde dizayn edilmesi gerekir.

Bunların yanı sıra her mevsim de kullanılabilme özelliğine sahip olabilmesi adına sağlam ve işlevsel bir çatı sistemine de sahip olmalılardır. Kamelya çatı için tercih edilebilecek pek çok farklı çatı sistem bulunabilmektedir.

Ancak bizler Asev mimarlık olarak her zaman doğal çatı sistemlerinden yana olarak modern tasarımları sizlerle buluşturmaktayız.

Kamelya çatı sistemi yapımında seçiminiz kaliteli ve doğal malzemelerden yana ise sizler de seçiminizi Asev mimarlık firmamızdan yana kullanabilirsiniz.

Kamelya Çatı Sistemi Avantajları Nelerdir?

  • Asev mimarlık firmamız aracılığı ile yaptıracağınız kamelya çatı sistemleri sayesinde daha iyi bir şekilde izolasyon sağlanabilmektedir.
  • Gölgelik ve çatı olarak kullanılabilecek sistemleri tasarlarken aynı zamanda estetik açıdan da göze hoş görünen modern projeler hazırlamaktayız.
  • Doğal kamelya çatı sistemleri sadece yaz mevsimi için değil dört mevsimde sorunsuz bir kullanım sunabilmektedir.
  • Uygulama yapılan mekanlara çok farklı bir hava katarken aynı zamanda bahçe ve bina dizaynı açısından da uygun bir tamamlayıcıdır.
  • Hem şık hem de doğal kamelya çatı sistemleri sayesinde konforlu ve kendinizi daha rahat hissedeceğiniz alanlara sahip olabilirsiniz.

Kamelya Çatı Nasıl Yapılır?

Birbirinden farklı kamelya çatı sistemi bulunmaktadır. Her ne kadar estetik açıdan görünümü biraz daha ön planda olsa da kamelyaların konforlu bir kullanım alanına sahip olabilmesi de oldukça önemlidir.

Su geçirmezlik kamelya çatı sistemlerinde ilk olarak dikkat ettiğimiz konulardan biridir. Bunun için hem doğal hem de bu performansı sunabilecek özellikteki malzemeleri tercih etmekteyiz.

Kamelya çatı sistemleri gölgelik olarak da tanınmaktadır. Sağlam ve uzun ömürlü malzeme seçimi kamelyalar için oldukça önemlidir. Yaşam alanları çatılarından farklı olarak daha doğal ve hafif malzemeler tercih edilebilmektedir.

Bu noktada önemli olan ısıyı emmeyen ve yansıtmayan bir malzeme olmasıdır. Bu sayede kamelyanın içinin ısı değerinin korunması sağlanabilmektedir.

Asev Mimarlık İle Modern Kamelya Çatı Tasarımları

Kamelya çatı sistemi için tercih ettiğimiz tüm malzemelerimiz tüm kamelya modelleri için uygun yapıdadır. Tatil mekanları, oteller, apartman bahçelerindeki kamelyalar veya diğer tüm modeller için uygun yapıda ve görünümde çatı sistemi uygulamalarımız bulunmaktadır.

Asev mimarlık olarak kamelya çatı yapımı sırasında peyzaj görünümü ile de uyumlu olan tasarımlara öncelik vermekteyiz. Beklentilerinizi her daim karşılayabilmek adına kamelya çatı tasarımlarında mimarlarımız sizlere özel tasarımlar hazırlamaktadır.

Kamelya Çatı Modelleri

Pek çok yerde karşınıza çıkan kamelya modellerinde ağırlıklı olarak ahşap malzemeler tercih edilmektedir. Çatı kısımlarının ise su ve ısı geçirmez özellikte olmasına dikkat edilmektedir. Bizler Asev mimarlık olarak her büyüklükte ve modelde kamelya türü için en uygun çatı tasarımını sunabilmekteyiz.

Sadece kaliteli bir çatı yapımı için değil göz hoş görünen modern tasarımlar konusunda da oldukça iddialıyız. Kamelyanın bulunduğu bahçe veya alan ile uyumlu bir tasarımda olması her zaman ilk önceliğimizdir. Ancak bunları yaparken kaliteden ödün vermemek adına uzun ömürlü kullanıma sahip olan malzemeleri kullanmaktayız.

Kubbe, kare veya yuvarlak modeldeki kamelyalar için sade ancak şık çatı tasarımları sunmaktayız. Sınırsız renk ve desen çeşitliliğine sahip olan kamelya çatı sistemlerimizde her zaman en doğal sonuçları elde etmek için uygun projeler hazırlamaktayız.

Kamelya çatı yapımında özel hasır otlar ile bütünlük elde etmek için süslemeler ile farklı bir izolasyon da sağlanabilmektedir. Egzotik bir görünüm elde edebilmek kamelya çatı yapımı hizmetimizde her zaman önceliğimiz olmaktadır. Sizler de Asev mimarlık bünyesinde kamelya çatı yapımı hizmetimizden yararlanmak için dilediğiniz zaman bizleri arayabilirsiniz.  

Hotline
+905444930136