Havuz İzolasyonu, dünya standartlarına uygun ve ileri teknoloji ile geliştirilmiş olan Polyurea sistemi ile gerçekleşmektedir. Günümüzde en çok tercih edilen ve en yükse performansa sahip olan yalıtım malzemesi olarak Polyurea firmamız tarafından da tercih edilmektedir.

Asev mimarlık firması olarak havuz sistemlerinin daha sağlıklı bir kullanıma sahip olmasını sağlamak için izolasyon hizmeti sunmaktayız.

Oldukça titiz bir çalışma ile gerçekleştirmekte olduğumuz havuz izolasyonu hizmetimizden yararlanmak için dilediğiniz zaman bizleri arayabilirsiniz.

Havuz İzolasyonu Avantajları

  • Havuzda meydana gelebilecek her türlü sızıntının önüne geçilmektedir. Bu sayede daha sağlıklı ve güvenli bir kullanıma sahip olan havuz sistemleri oluşturulmaktadır.
  • Sızıntılardan veya boşluklardan kaynaklı olarak havuz suyuna dışarıdan gelecek maddeler engellenmektedir.
  • Havuz sistemlerinin zeminleri fayanstan oluşmaktadır. Yalıtım olmayan havuzlarda fayanslar daha kısa süre içerisinde aşınabilmektedir. Ancak havuz izolasyonu sistemi sayesinde bu aşınma ve deformasyon giderilmektedir.
  • Yalıtım olmayan havuzlarda su sızıntıları daha fazla yaşanabilmektedir. Doldurulan suyun akmaması için havuz izolasyonu yaptırılmalıdır.

İzolasyon Yapılan Havuz Türleri

Hemen her yapıdaki ve büyüklükteki havuz çeşitleri için izolasyon hizmetimiz bulunmaktadır. Asev mimarlık olarak havuz izolasyonu uygulamaları yapılan havuz türlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Açık ve kapalı yüzme havuzları
  • Olimpik ve eğlence yüzme havuzları
  • Termal ve atlama havuzları
  • Su oyunları, soğuk su veya terapi havuz çeşitleri için izolasyon uygulamalarımız bulunmaktadır.

Havuz İzolasyonunda Su Yalıtımı Nasıl Uygulanır?

Asev mimarlık olarak deneyimli ve tecrübeli ekip arkadaşlarımız ile havuz izolasyonu hizmetimizi yerine getirmekteyiz. Havuz izolasyonu sırasında su yalıtımının sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için en kaliteli malzemeleri ve uygun teknikleri tercih etmekteyiz.

Havuz izolasyonu uygulamasında ilk olarak yüzey kontrolü yapılmaktadır. Ardından köşelerde ve kenarlarda herhangi bir boşluk kalmayacak şekilde yalıtım uygulamasına başlanılmaktadır.

Havuzun türüne ve aynı zamanda yapımında kullanılan malzemelere uygun bir yalıtım malzemesi tercih edilmektedir. Bu sayede havuz çeşidine uygun bir izolasyon tekniği tercih edilmiş olmaktadır.

Havuz İzolasyonun Önemi

Asev mimarlık olarak sadece binaların izolasyonu için değil yaşantınıza dahil olan tüm alanlar için profesyonel olarak hizmet sunmaktayız. Havuz izolasyonu özellikle insan sağlığını yakından etkileyen hizmetlerden biridir. Ayrıca değişen hava şartlarından ve havuzun kullanımından kaynaklı olarak havuz zemini ve duvarları zarar görebilmektedir.

Havuz sistemlerinde en sık görülen problemlerden biri de aşınmadır. Ancak uygun teknikler tercih edilerek yapılan izolasyon uygulaması sayesinde ilerleyen yıllar için aşınma sorununun önüne geçilmektedir.

Havuz izolasyonu sırasında kullanılacak olan tüm malzemelerin insan sağlığına uygun kalitede olmasına dikkat edilmelidir. Su yalıtım malzemesi seçiminde Asev mimarlık olarak önceliğimiz çevre ve insan dostu malzemeleri tercih etmektir.

Havuz İçin İzolasyon Gerekli Midir?

Hemen her yapının ihtiyacı olduğu gibi havuz sistemleri için de izolasyon oldukça gereklidir. Havuzların aktif olarak kullanımı sırasında sağlıklı ve konforlu bir kullanıma sahip olması açısından izolasyon yöntemleri oldukça etkilidir. Beton zemin üzerine fayans döşemeler ile oluşturulan havuz sistemleri kullanıma göre zaman içerisinde yıpranacaktır.

Farkında olmasanız bile su sızdıracak veya farklı maddelerin havuz suyuna karışmasına neden olacaktır. İnsan sağlığını yakından ilgilendiren havuz izolasyonu için Asev mimarlık firmamızı tercih edebilirsiniz.

Sağlıklı Ve Kaliteli Havuzlar İçin İzolasyon Hizmeti

Havuzlar bildiğiniz üzere çoklu kullanım alanları içerisinde yer almaktadır. Özellikle otel veya benzeri yerlerde bulunan havuzlar zaman içerisinde yıpranabilmektedir. Spor veya termal havuzlarının ise yapı olarak daha farklı olmasından dolayı yaşanacak sorunlar da farklı olabilmektedir.

Hem havuz suyunun kalitesi hem de insanların havuz da güvenle vakit geçirebilmesi için izolasyon yapılması şarttır. Ancak bu sayede istenilen kalitede ve hijyene sahip bir havuz elde edilebilmektedir.

Asev Mimarlık Havuz İzolasyonu Hizmeti

Asev mimarlık klasik mimarlık hizmetlerinden farklı olarak havuz izolasyonu için de profesyonel olarak hizmet vermektedir. Havuzların daha modern ve kullanışlı bir yapıda olabilmesi için sizler de Asev mimarlık firmamızı tercih edebilirsiniz.

Bütçenize uygun havuz izolasyonu fiyatlarından yararlanarak sağlıklı havuz alanları oluşturabilirsiniz havuz izolasyonu sadece su kaçaklarını önlemede değil havuz içindeki betonunda hasar görmesinin önüne geçmede oldukça etkilidir. Bizler havuz yapımı sırasında havuzun ömrünü de belirleyen izolasyon uygulamalarında uzman ve tecrübeli bir ekip ile birlikte çalışmamalarımızı sürdürmekteyiz.

Havuz yalıtımı için hem kaliteli hem de dekoratif açıdan havuzun görünümünü tamamlayan kaliteli polyurea malzemesini kullanmaktayız. Asev mimarlık farkı ile sadece izolasyon yaptırmış olmayacak aynı zamanda daha estetik bir görünüm için mimari bir hizmet de alabileceksiniz.

Hotline
+905444930136