Teras Üzeri Kaplama projelerimiz sayesinde daha modern çözümlere daha uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz. Ankara ve İstanbul başta olmak üzere gerçekleştirmiş olduğumuz projelerimize Türkiye’nin her yerinde devam etmekteyiz.

Şehir stresinden kurtulmak için tercih edeceğiniz teraslar için de profesyonel olarak çatı hizmetleri sunmaktayız. Yaşam alanlarına mimari bir dokunuş yaparken daha konforlu ve sağlıklı alanlar sunan Asev mimarlık ailemize sizler de katılabilirsiniz.

Günlük yaşantınız içerisinde hayatımızı etkileyen aklınıza gelebilecek her tülü yapı için çatı hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Teras Üstü Kaplama Nedir?

Teraslar özellikle yaz mevsiminde insanların daha çok vakit geçirdikleri alanlardan biridir. Ancak yine de korunaklı bir teras hazırlamak diğer mevsimlerin de tadını çıkartmak için oldukça önemlidir.

Kış mevsiminde de terasın keyfini çıkartmak için teras kaplama hizmetimizi tercih edebilirsiniz. Sevdikleriniz ile birlikte terasınızda daha konforlu ve keyifli bir vakit geçirebilirsiniz.

Teras Kaplama Sistemlerinin Avantajları

Teras üzeri kaplama sistemleri birbirinden farklı renk ve model çeşitliliği ile her yapıya uygun özelliklere sahiptir. Teras üzeri kaplama her şeyden önce daha korunaklı ve rahatça vakit geçirebileceğiniz alanları hazırlar. Bu sayede dilediğiniz gibi terasta vakit geçirebilir ve yağmur dışında güneşten de korunabilirsiniz.

Ahşap Teras Üzeri Kaplama

Kullanıldığı her alana doğallık ve estetiklik katan ahşap kaplamalar teraslar için de sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle teras üzeri kaplama için mimar arkadaşlarımız modern ahşap tasarımları sizler için sunmaktadır.

Gelişen teknolojinin sunmuş olduğu faydaları da kullanarak uzun süreli kullanım sunan özel ahşap malzemeleri tercih etmekteyiz. Kullanımının konforlu olmasının yanı sıra estetik olarak da terasın bulunduğu yapı ile uyum içerisinde bir görünüm elde edilebilmektedir.

Teras Üzeri Kaplama Yöntemleri Nelerdir?

Teras üzeri kaplama için sadece ahşap malzemeler tercih edilmemektedir. Bu noktada özellikle terasın bulunduğu bina ile uyumlu bir çatıya sahip olmasına dikkat edilmektedir. Ahşap malzemeler ile birlikte ek olarak farklı çatı malzemeleri de bir arada kullanabilmektedir.

Bu sayede daha dayanıklı bir kullanım sunan işlevsel teras tasarımları hazırlanabilmektedir. Ters tavan yöntemi teras üzeri kaplama için sıklıkla tercih edilmektedir. Betonarme yapılarda bulunan terasların bütünlük sağlayabilmesi için mimar ve mühendis arkadaşlarımız titizlikle proje hazırlamaktadır.
 

Asev Mimarlık İle Modern Teraslar

Asev mimarlık ailesi olarak sadece görsel açıdan şık duran teraslar değil uzun yılar konforlu kulanım sunan alanları sizler için hazırlamaktayız. Her türlü hava şartlarında bile herhangi bir şekilde deforme olmadan kullanılabilen teras üzeri kaplama sistemleri sayesinde dört mevsimde de terasın kullanılabilmesini sağlayabilmekteyiz.

Teras üzeri kaplama yaparken dekoratif açıdan görünüm elde etmek için zemin ve bina ile uyum sağlayacak tasarımlara yönelmekteyiz. Aşınmaz ve çatlama yapmaz malzemeler ile nemsiz ve rutubetsiz teras çatıları dizayn edebilmekteyiz.

Teras üzeri kaplama yaparken özellikle su yalıtımı konusunda üstün performans sunan malzemeler tercih edilmektedir. Terasın su kaçırıyor olması hem zemine hem de duvarlara ve binaya zarar verebilmektedir.

Kolay temizlenebilme ve dekoratif açıdan şık bir görünüme sahip olan özel teras üzeri kaplama teknikleri sayesinde istediğiniz kalitedeki alanları sizler için hazırlayabilmekteyiz.

Teras Üzeri Kaplama Neden Yapılmalıdır?

Üzeri açık olarak kalan teraslar yaz ve kış mevsimi için kullanışlı olmamaktadır. Hem sıcaktan hem de yağmur ve kar gibi soğuk havalarda da sizleri koruyacak bir çatı sistemi için teras üzeri kaplama hizmetimizi değerlendirebilirsiniz.

Kötü hava şartları ve güneşin zararlı ışınlarından korunmak için uyguladığımız teras üzeri kaplama yöntemleri ile teraslarınızı da yaşam alanı haline dönüştürmekteyiz.

Teras üzeri kaplama için pek çok farklı yöntem tercih edilebilmektedir. Ancak bu yöntemlerin yaşadığınız coğrafi bölgeye özgü olarak da değişebileceğini belirtmek isteriz.

Açık terasların üzerinin en uygun malzeme ile kapatılması sizlere pek çok açıdan avantaj sunacaktır. Teras üzeri kaplama için diğer çatı sistemlerine nazaran taşıyıcı sistemler sıklıkla tercih edilmektedir. Dilerseniz terasın sadece bir bölümü için dilerseniz de tamamı için özel kaplama sitemlerini kullanabilmekteyiz.

Kendinize vakit ayıracağınız ve dinleneceğiniz alan oluşturmak için sizler de Asev mimarlık firmamızı arayabilirsiniz. Teras üzeri kaplama hizmetimiz sayesinde terasınızı daha yaşanılabilir ve şık bir alan haline dönüştürebilirsiniz. Her mevsim teras keyfinize devam etmek adına Asev mimarlık firmamızı tercih edebilirsiniz.

Hotline
+905444930136