Çatı İzolasyonu özellikle soğuk iklimlerde bulunan yapıların daha sıcak ve istenilen ısı değerinde kalabilmesi için tercih edilmektedir. Çatı izolasyonu sadece kış mevsiminde değil yaz mevsimi için de binaların çok daha konforlu olmasını sağlayabilmektedir.

Yazın güneşten binayı koruyarak soğuk havanın yapı içerisinde kalmasını sağlayacaktır. Bu sayede de hem sıcak hem de soğuk havanın dengede kalmasını sağlayarak binaların ısınma ve soğutma için maliyetlerini düşürmektedir.

Asev mimarlık ailesi olarak bizler çatı izolasyonu hizmetimiz ile de öncü firmalar arasındaki yerimizi korumaktayız. Çatı izolasyonu için tercih ettiğimiz Polyurea maddesi sayesinde bu alanda üretilen en kaliteli malzemeleri kullanmaktayız. Çatı izolasyonu için gelişmiş teknoloji ile üretilen Polyurea maddesi sadece ülkemizde değil dünya genelinde de sıklıkla tercih edilmektedir.

Çatı İzolasyonu Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Sadece evler için değil tüm yaşam alanlarında konfor ve enerji tasarrufu elde edebilmek için çatı izolasyonu yaptırılmalıdır. Özellikle kış mevsiminde ısınma için yapının ihtiyacı olan gereksinimiz %70 değerlerine kadar azalttığı bilinmektedir.

Soğuk hava şartlarına sahip olan şehirlerde evlerde ve iş yerlerinde faturalardan tasarruf edebilmek için çatı izolasyonu sistemlerinin sıklıkla kullanıldığını söylemek isteriz.

  • Çatı izolasyonu yaptırmanızın hem sizin hem de binanız için pek çok avantajı bulunmaktadır.
  • Çatı izolasyonu yaptırmak her şeyden önce sizlerin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Daha kaliteli ve mevsime uygun hava sahası oluşturmanıza yardımcı olur.
  • Uygulama yapılan tüm yapılarda ihtiyaç olan enerji miktarının azaltılmasını sağlar. Bu da ek olarak harcanacak olan enerji israfının önüne geçmektedir.
  • Binanın kış mevsiminde dışarıdan gelecek soğuk havadan minimum seviyede etkilenmesini sağlar.
  • Binanın içindeki ısı kaybının büyük oranda azalmasına da yardımcı olur.
  • Çatı izolasyonu yapılan binalarda küf, rutubet ve nem gibi olumsuzluklar da büyük oradan yaşanmamaktadır. Çatıdan sızıntı meydana gelmediği için binanın duvarlarının da yapı olarak korunmasına destek olmaktadır.
  • Sıcak havalarda da izolasyon sayesinde binanın aşırı ısınmasının önüne geçmektedir.
  • Çatı izolasyonu sayesinde binada su yoğuşması meydana gelmeyecektir. Bu da duvar içlerindeki malzemelerin paslanmasına, küflenmesine veya yapısal olarak bozulmasına neden olmayan en önemli etkendir.

Çatı İzolasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm yapılardaki çatı şekilleri yapı olarak farklıdır. Bunun için çatı izolasyonu yapılmadan önce çatının incelenmesinde yarar olacaktır. Genel olarak çatılar su geçirmez malzemelerden yapılır. Ancak zaman içerisinde ve bölgesel hava şartlarına da bağlı olarak çatı malzemeleri yıpranabilir.

Çatı yapımı için tercih edilen tüm malzemeler yalıtım açısından yüksek bir performansa sahip değildir. Bunun için de ek olarak yalıtımı sağlayabilmek adına izolasyon yapılması gerekmektedir.

Çatı izolasyonu aslında genel bir tadilat olarak da tanımlanabilmektedir. Bunun için Asev mimarlık firmamızı tercih edebilirsiniz. Deneyimli ve uzman ekip arkadaşlarımız aracılığı ile binanıza en uygun çatı izolasyonu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Asev Mimarlık Farkı İle Çatı Yalıtımı Hizmeti

Başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere ülkemizin her yerinde çatı yalıtımı hizmetimizi sunmaya devam ediyoruz. Yaşam alanlarının daha sağlıklı ve verimli bir şekilde kullanılabilmesi için sunmuş olduğumuz çatı izolasyonu hizmetimizden bütçenize uygun fiyat aralıkları ile yararlanabilirsiniz.

Yeni yapılan binalarda mantolamanın yasal bir zorunluluk olduğunu hatırlatmak isteriz. Üsteli çatı izolasyonu yaptırdığınızda çevre dostu bir yaşam alanına da sahip olmuş olacaksınız. Çatı yalıtımı yaptırmanız ısı kaybını önlemede tercih edebileceğiniz en sağlıklı ve ekonomik yöntemlerden biridir.

Asev mimarlık ailemizi arayarak binanızın ihtiyacı olan çatı yalıtımı malzemeleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Enerji tasarrufu yapabilmek ve dört mevsim de evinizde keyifle vakit geçirebilmek için sizler de çatı izolasyonu hizmetimizi tercih edebilirsiniz.

Yaşam alanlarının zaman içerisinde rutubet ve nem yapmasının en önemli nedenlerinden birisi de çatı izolasyonuna sahip olmamasıdır. Bu durum sadece enerji kaybını değil pek çok sorunu da beraberinde getirebilmektedir. Su sızıntıları ve buna bağlı olarak nem ve rutubet sorunu yüzünden daha yüksek maddi kayıplar yaşayabilirsiniz.

Binanızın uzun ömürlü ve sağlıklı olabilmesi için işe çatı izolasyonu ve yalıtımından başlamalısınız. Üstelik Asev mimarlık olarak çatı izolasyonu hizmetimizde modern tasarımlar ile çatınızı tekrar tasarlamaktayız. Mimari ve profesyonel bir çatı izolasyonu yaptırmak istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey Asev mimarlık çatı izolasyonu hizmetimizden yararlanmaktır.

Hotline
+905444930136