Asev Mimarlık olarak yapıların en önemli parçalarından biri olan çatılar ile ilgili profesyonel olarak hizmet vermekteyiz. Ev ve iş yerlerinin daha estetik duran ve işlevsel kullanıma sahip olan çatılara sahip olmasını sağlamaktayız. Her yapının kendine göre bir çatı şekli vardır. Ancak çatılar sadece şekil olarak değil yapıyı tamamlayıcı en önemli öğe olarak yapılmaktadır.

Asev Mimarlık Kalitesi İle Çatı Hizmeti

Yapınıza ve bulunduğunuz bölgenin iklim şartlarına en uygun çatı hizmeti için sizler de Asev mimarlık firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel çatı hizmeti almanın pek çok avantajı olmaktadır. Her şeyden önemlisi ısı yalıtımı elde etmek için çatı izolasyonu ve sıfır çatı tasarımlarına ihtiyacınız olacaktır. Bu konu ile ilgili deneyimli ve uzman kadromuzdan destek talep edebilir ve çatı hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Yaşam alanlarınızın daha konforlu olmasını sağlamak amacı ile iklim şartlarına ve konuta uygun şık çatı tasarımları hazırlamaktayız.

Konutlar İçin Çatı Önemi

Binalarda çatı yapılırken sadece görsel açıdan bir bütünlük aranmamaktadır. Bölgesel ve coğrafi şartlar da göz önünde bulundurulmalıdır. Yapıların en üstünde yer alan hava şartlarına göre yağmur, kar ve dolu gibi etmenleri taşıyabilecek ve yapıyı koruyabilecek öğelerdir. Konutlar açısından bakıldığında çatı tasarımlarının dış şekiller ve yapının eğimine göre yapılması beklenmektedir. Ayrıca her bir çatı şekli özelliğine göre farklı şekilde sınıflanmaktadır. Bulunduğunuz bölgenin iklim şartları çatının hangi türde yapılmasını da belirleyen en önemli etkendir. Uygun şekilde ve kaliteli malzemeden yapılan konut çatısı yaz sıcak ve soğuk havalarda yapının uygun sıcaklık değerinde kalmasına yardımcı olur.

Çatı Seçimi Nasıl Yapılır?

Etrafımızda gördüğümüz ve yaşam alanı olarak kabul edilen her bir yapının çatısı olmak zorundadır. Sadece yağmur ve kardan korunmak için değil güneş ışığından etkilenmemek ve en önemlisi güvenlik için de çatı kullanılmalıdır. İnsanların yaşam kalitesini yükseltmeye yardımcı olan çatı türleri içerisinden seçim yapılırken dikkatli olunmalıdır. Konutlara uygun bir çatı seçimi için Asev mimarlık ekibimiz ile görüşebilirsiniz. Eviniz ile uyum içerisinde olan bir çatı tasarımı yapılırken uygulama sırasında kullanılacak malzemeler oldukça önemlidir. Sağlığınız ve konutun yapısı için sunabileceği faydalar ve zararlar iyi analiz edilmelidir.

Şekil olarak da pek çok farklı çatı türü bulunmaktadır. Ancak bu şekil farklılıkları sıcaklık değerlerini korumak içindir. Kaliteli malzemeler tercih edilerek uygulanacak olan çatı tasarımlarında modern uygulamalar için Asev mimarlık ekibimizi tercih edebilirsiniz. Her yapı için farklı çatı türü tercih edilmektedir. Çatı tasarımında binanın ev veya iş yeri olarak kullanımına dikkat edilmelidir. Yapıyı her açıdan koruyacak bir tasarım yapılmalıdır. Hava şartlarına ek olarak yangına karşı da korunaklı malzemeler seçilmelidir. Binaların dış görünümleri ile bütünlük sağlayacak estetik düzeye sahip olan çatı tasarımları için uzman mimar ve mühendis arkadaşlarımız ile hizmet vermekteyiz.

Hotline
+905444930136