Zemin İzolasyonu, Asev mimarlık firmamızın bünyesinden talep edebileceğiniz profesyonel hizmetlerimizden biridir. İzolasyon hizmetleri alanında deneyimli ve uzman kadromuz sayesinde zeminlerin daha sağlıklı ve konforlu kullanıma sahip olabilmesi için çalışmaktayız.

Zemin izolasyonu hizmetimiz kapsamında gelişen teknoloji ile eşgüdümlü olan malzemeleri ve teknikleri tercih etmekteyiz. Bu sayede çevre dostu malzemeler ile daha sağlıklı zeminler tasarlayabiliyoruz. Sizler de zemin izolasyonu hizmetimizden yararlanmak için dilediğiniz zaman Asev mimarlık firmamızı arayabilirsiniz.

Zemin İzolasyonu Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Zemin izolasyonu yaptırmak yalnızca ısı verimliliği açısından değil alanın daha sağlıklı kullanımı açısından da pek çok avantaj sunmaktadır. Zemin izolasyonu yaptırmanın avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Ses yalıtımı konusunda üstün bir performans sunmaktadır.
  • İnsan sağlığı açısından daha hijyenik alanların oluşturulmasına yardımcı olur.
  • Zeminde en çok rastlanılan sorunlardan biri olan böcek, küf veya mantar gibi olumsuzlukların meydana gelmesini engeller.
  • Hem nem hem de rutubet için en korunaklı sistemlerden biridir.
  • Özellikle çok katlı binalarda meydana gelen sesten kaynaklı sorunları minimum seviyeye indirir. Bu da apartman dairelerinde daha konforlu bir yaşam için en ideal çözümlerden biri olmasını sağlamaktadır.
  • Isı verimliliği açısında zemin izolasyonu, faturaların neredeyse yarı yarıya düşürme açısında üstün performans sunmaktadır.
  • Aralıksız ve ek bir boşluk kalmaksızın uygulama yapıldığı için üstün ısı ve ses yalıtımı elde edilmesini sağlamaktadır.

Zemin İzolasyonu Nedir?

Tüm yaşam alanları için izolasyonun büyük bir önemi vardır. Özellikle ses ve ısı konusunda profesyonel çözümler elde etmek adına zemin uygulamaları tüm yapılar için hayati önem taşımaktadır. Yaşadığınız evin daha konforlu bir alana dönüşebilmesi için sizler de Asev mimarlık bünyemizden talep edebileceğiniz zemin izolasyonu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Zeminde bulunan döşeme ile uyum içerisinde olması beklenen izolasyon uygulamaları kesinlikle profesyonel bir ekip aracılığı ile uygulanmalıdır. Ancak bu sayede yapılan izolasyonun sunacağı ayrıcalıklardan yararlanılabilir.

Sert iklim şartlarına sahip olan bölgeler için her yapının mutlaka zemin izolasyonuna sahip olması gerekmektedir. Zeminde sadece döşeme olması ısının iç mekanda korunması için yeterli olmayacaktır.

Ancak yalıtım için özel olarak geliştirilmiş olan malzemeler sayesinde iç mekanlardaki ısı değeri istenilen düzeyde ve yüksek verimlilikte kalabilmektedir.

Zemin izolasyonu için kullanılacak olan tüm malzemelerin yüksek nem değerlerinde bile dayanıklı olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca basınca karşı da dayanıklı olması için zemine en uygun malzemelerin kullanılması gerekmektedir. Ancak döşemeler ve izolasyon malzemeleri birbiri ile uyumlu olursa istenilen kaliteli sonuçlar elde edilebilmektedir.

Zemin izolasyonu için tercih edilen yalıtım malzemeleri pek çok malzemeye göre farklılık gösterebilmektedir. Bunun en önemli nedenlerinden biri de uygulama yapılacak olan alanın direkt zemin olmasıdır. Duvar veya çatı yalıtımından farklı olarak zemin için döşeme altına uygun kalitede ve uzun ömürlü malzemeler tercih edilmelidir.

Zemin İzolasyonu İle Ses Yalıtımı

Yaşadığınız evde dışarıdan gelen gürültü kirliliğinden dolayı rahatsız olabilirsiniz. Ancak bu sorunun önüne geçmek için zemin izolasyonu hizmetimizden yararlanabilirsiniz. İzolasyon yaşam alanlarında sadece ısı yalıtımı elde etmek için yapılmamaktadır.

Asev mimarlık olarak yapmış olduğumuz zemin izolasyonu uygulamamız sayesinde ses konusunda da üstün bir yalıtım sistemine sahip olabilirsiniz. Üst veya alt kattan gelecek olan her türlü kirli sesin ve gürültünün önüne geçmek için sizler de zemin izolasyonu hizmetimizi tercih edebilirsiniz.

Farkında olmadan maruz kaldığınız gürültüden dolayı sağlığınızı da riske atmış olabilirsiniz. Bu ve buna benzer olumsuzluklarla karşı karşıya kalmamak için üstün ses emici özelliğe sahip olan malzemeler ile gerçekleştirdiğimiz zemin izolasyonu uygulamalarımızı yaptırabilirsiniz.

Asev Mimarlık Farkıyla Zemin İzolasyonu

Asev mimarlık ailemiz bünyesinde sizler için hizmet veren mühendis ve mimar arkadaşlarımız sayesinde yaşam alanlarınıza konforu getirebilirsiniz. Yaşadığınız evin ses ve ısı açısından üstün bir performansa sahip olmasını istiyorsanız vakit kaybetmeden Asev mimarlık ekibimiz ile görüşmelisiniz.

Bütçenize uygun fiyat teklifleri ile sunduğumuz zemin izolasyonu hizmetimiz sayesinde nem, rutubet, küf veya benzeri problemlerin de önüne geçebilirsiniz. İş yerleri, evler, fabrikalar veya ses ve ısı yönünden sorun oluşan tüm yapılar için zemin izolasyonu uygulamalarımız uygundur.

Eviniz için pek çok artısı olan zemin izolasyonu hizmetimizde estetik zemin uygulamaları için de Asev mimarlık ailemizi arayabilir ve dilediğiniz zaman hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Hotline
+905444930136