Yeni Nesil Ofis Tasarımları

Yeni Nesil Ofis Tasarımları

Ofisler çalışanlarınızla birlikte projeleri yürüttüğünüz ve potansiyel müşteri adaylarınızla görüşmeler gerçekleştirerek yeni iş birliklerine imza attığınız alanlardır. Özellikle yoğun dönemlerde evinizden bile daha fazla vakit geçireceğiniz ofis ortamları hem resmi hem de konforlu alanlara sahip olmak zorundadır.

Asev Mimarlık kurulduğu günden itibaren müşteri memnuniyetini ve hizmet kalitesini tüm maddi çıkarların üzerinde tutmuş ve bu sayede piyasanın aranan mimarlık ajanslarından biri haline gelmiştir. Yeni nesil ofis tasarımları yaparken uzman mimar ve mühendis ekibiyle birlikte çalışan Asev mimarlık, hayalinizdeki projeleri profesyonellerin tecrübeleriyle birleştirmeye devam ediyor.

Yeni Nesil Ofis Tasarımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çalışan performansında iş deneyimi kadar önemli olan unsurlardan biri de ofis tasarımıdır. Doğru strateji ve donanımla yapılan ofis tasarımları hem müşterilerinizin dikkatini çekecek hem de çalışanlarınızın performansını arttıracaktır. Bu nedenle doğru renkler ve çizgilerde tasarlanmış ofisler, iş hayatında daima bir adım öne çıkmanızı sağlayacaktır.

Özelikle yüz yüze yapılan iş birliklerinde ofis ortamının kalitesi oldukça önemlidir. Doğru tonlarda ve çizgilerde tercih edilen mobilyalarla yapılan ofis tasarımları müşterilerinizin, markanız ve hizmetleriniz hakkında olumlu bir öngörüye sahip olmasını sağlayacaktır.

Peki ofis tasarımı yapılırken nelere dikkat edilmeli? İşte detaylar:

Ofis tasarımı yaparken öncelikle faaliyet alanınıza uygun bir tema belirlemelisiniz. Örneğin hukuki süreçlerin takip edildiği ve ciddiyetin ön plana çıktığı hukuk bürolarını dekore ederken daha ciddi ve resmi bir tema belirlemelisiniz. Ancak bir reklam ajansı dekore edecekseniz yaratıcılığı temsil eden renkler kullanmalı ve daha canlı bir alan yaratmalısınız.

Ofisinizin büyüklüğünü göz önünde bulundurmalı ve mobilya ve aksesuar seçimlerinizi bu doğrultuda yapmalısınız. Örneğin ofisinizin küçük bir odası için büyük mobilyalar tercih etmeniz, alanın daha küçük ve boğuk görünmesine neden olacaktır.

Duvar tasarım ve renk tercihlerinde ofisinizin kullanım alanına uygun olacak tonlar tercih etmelisiniz. Yapılan araştırmalar duvar renklerinin ve ofis tasarımı için belirlenen renk paletlerinin çalışan verimliliği açısından büyük önem taşıdığını göstermektedir. Bu nedenle renk paleti seçerken muhakkak uzman görüşü almalı ve çalışmalarınızı bu minvalde şekillendirmelisiniz.

Çalışan konforu daima en büyük öncelikleriniz arasında yer almalıdır. Çalışanlarınızın konforlu bir ortamda çalışmasını sağlayacak alanlar tasarlamalı ve özellikle masa başı çalışanlarınız için ideal masa boyutlarını ve ortopedik koltukları tercih etmelisiniz.

Aydınlatma ve aksesuar, ofis ortamına canlılık katan olmazsa olmaz parçalar arasındadır. Boğuk ve karanlık bir ortamda, çalışan verimliliği düşecek ve çalışma performansı azalacaktır. Bu nedenle gözü fazla yormayacak ve ofis ortamının daima aydınlık olmasını sağlayacak aydınlatmalar tercih edilmelidir.

Asev Mimarlık olarak tüm yeni nesil ofis tasarımlarını A’dan Z’ye müşteri talepleri doğrultusunda planlıyor ve hayallerinizi hayata geçirdiğiniz bu süreçte sizlerin yanında olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hotline
+905444930136