Outdoor Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Outdoor Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Bahçeli ve müstakil evlerde 4 mevsim boyunca pek çok amaç için kullanılabilen outdoor mutfaklar bulunur. Bu mutfaklar mangal yaparken, ailecek bahçede vakit geçirirken ve havuzda yüzerken dahi çok fazla işe yarayabilir. Asev mimarlıkolarak outdoor mutfak tasarımlarında kullanılan ürünlerin kalitesini ve ev sahibine sağlayacağı konforu, tüm maddi kaygıların önünde tutuyor ve bu vizyonda projeler tasarlıyoruz.

Asev mimarlık olarak kuruluşumuzdan itibaren tüm projelerimizde müşterilerimizin hayallerini, konfordan ve kaliteden ödün vermeden profesyonellik süzgecinden geçirip hayata taşıyoruz. Outdoor mutfak tasarımlarında kullanılan malzemeleri, 4 mevsim iklim koşullarına uyum sağlayacak şekilde seçiyor tasarımlarını buna uygun olacak şekilde yapıyoruz.

Peki outdoor mutfak dekorasyonu fikirleri nelerdir ve outdoor mutfak dekorasyonu yaparken nelere dikkat edilmelidir? İşte yanıtı:

Barbekü Sistemleri ve Yemek Hazırlama İstasyonları Planlanmalı

Barbekü sistemleri kurulurken ev sahibinin ihtiyaçları ve beklentileri dikkate alınır. Bu ürünlerin 4 mevsim boyunca dışarıda kaldıkları için son kalite malzemelerden üretilmeleri gerekir. Paslanmaz malzemelerden üretilen barbekü sistemleri outdoor mutfak projelerinde ilk tercihiniz olmalıdır.

Outdoor mutfak dekorasyonunda kullanılacak yemek hazırlama istasyonları, taş veya suya dayanıklı ahşap malzemelerden üretilmelidir. Ancak bu tarz malzemelerden üretilmemişse özellikle kış aylarında zarar görmemeleri adına outdoor mutfakların üstü, çatı veya cam kaplama sistemiyle kapatılmalıdır.

Her ne kadar dış mekânda olsa da outdoor mutfak tasarımlarında, tıpkı iç mekân mutfak tasarımı gibi şık çizgiler yakalamak mümkündür. Hem iç mekânla uyumlu olacak hem de bahçeye uyum sağlayarak 4 mevsim kullanılabilecek outdoor mutfak projeleri için mutlaka profesyonel bir ekiple çalışılmalıdır.

Kil Fırınlar Kullanılmalı

Geleneksel yemek pişirme yöntemleri arasında yer alan kil fırınlar, outdoor mutfak tasarımları için harika seçimlerdir. Pizzadan ev ekmeğine kadar çok sayıda ürünün pişirilebildiği bu fırınlar hem oldukça dekoratif bir görüntüye sahiptirler hem de dış etkenlere karşı dayanıklıdırlar.

Zemin Tasarımında Doğal Görünümlü Taşlar Kullanılmalı

Doğal görünümlü taşlardan oluşan zeminler, outdoor mutfak tasarımlarında dikkat çekici ve iddialı bir görüntüye neden olurlar. Dış mekân tasarımında kullanılan doğal görünümlü malzemeler hem ortamın uyumlu olmasını sağlamakta hem de dikkat çekici ve şık bir görüntü oluşturmaktadır.

Asev mimarlık olarak yapmış olduğumuz outdoor mutfak tasarımlarının tamamında, müşteri taleplerini profesyonellik süzgecinden geçiriyor ve projelerimizi bu formatta hazırlıyoruz. Çok sayıda projeye imza atan ve alanlarının en iyisi olan mimar ve mühendis ekibimizle hayallerinizi gerçekleştirme sürecinde yanınızda olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Outdoor mutfak tasarımları yaparken 4 mevsime uygun malzemeler tercih ediyor aynı zamanda iç mekâna uyum sağlayacak projeler hazırlıyoruz. İsteğe bağlı durumlarda evin iç dekorasyonundan tamamen bağımsız tasarımlar yapıyor ve bu süreçte nasıl bir yol izleyeceğimize sizlerle beraber karar veriyoruz.

Siz de mekân tasarımlarınızda profesyonellerle çalışmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hotline
+905444930136