Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak, özellikle ev hanımlarının en fazla vakit geçirdikleri alanlardan biridir. Bu nedenle mutfak dekorasyonları yapılırken kullanım kolaylığı ve konfor diğer tüm detayların önünde tutulmalıdır. Asev mimarlık olarak kurulduğumuz günden beri çok sayıda mutfak dekorasyonuna imza attık ve hâlâ da yeni projelerde hayallerinizi gerçekleştirirken yanınızda yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Günümüzde herkesin yoğun bir hayat koşturmacası içinde olduğunu düşündüğümüzde pek çok ailenin, yalnızca sabah kahvaltılarında ve akşam yemeklerinde bir araya gelebildiklerini söylemek pekte zor olmayacaktır. Aileyi bir araya toplayan mekânlardan biri olan mutfaklar, tasarımı ve konforuyla gerekli tüm ihtiyaçlara karşılık vermelidir.

Mutfak Dekorasyonu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutfak dekorasyonu yapılırken hem günün trendleri takip edilmeli hem de ev sahibinin talepleri göz önüne alınmalıdır. Bu iki ana başlık çerçevesinde proje hazırlanmalı ve hayata geçirilmelidir.

Günümüzde mutfak dekorasyonlarında sıkça kullanılan tasarımlardan biri ada tezgâh tasarımıdır. Musluğun yer aldığı asıl tezgâha ek olarak tasarlanan ada tezgâhlar, özellikle birden fazla kişinin aynı anda çalıştığı mutfaklarda müthiş bir çalışma kolaylığı sağlamaktadır. Ayrıca bar sandalyeleriyle birlikte kullanılarak ek bir yemek yeme alanı olarak da kullanılabilmektedir.

Sık kullanılan mutfak dekorasyon fikirleri arasında yaratıcı ve özgün tasarımlara sahip mutfak masa ve sandalyeleri de yer alır. Mutfakta kullanılan en büyük mobilyalar arasında yer alan masa ve sandalyeler şık ve özgün tasarımlara sahip olduklarından ortama çok daha farklı ve güzel bir hava katmaktadırlar.

Mutfak dekorasyon fikirleri arasında maliyeti en düşük ve en çarpıcı fikirlerden biri de farklı tasarımlara sahip kupa veya küçük boylu tabakları, görünür bir yerde simetrik şekilde sıralamaktır. Bu tarz ürünlerin çok fazla alan kaplamayacak ve kırılmayacak bir noktada yan yana getirilmesi, estetik bir görüntü oluşmasını sağlayacaktır.

Yaratıcı Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Özellikle dar depolama alanlarına sahip küçük mutfaklarda yaratıcı mutfak dekorasyon fikirlerinden faydalanmanız yararınıza olacaktır. Örneğin mutfak dolabınızın içine metal raflar alarak hem daha şık bir görüntü elde edebilir hem de alandan maksimum verimi alabilirsiniz.

Metal raflara bardakları, kupaları, baharatlıkları, kaseleri ve bardak altlıklarını yerleştirerek tüm ihtiyaçlarınızın tek bir alanda depolanmasını sağlayabilir ve karmaşadan uzak düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ayrıca mutfak tezgâhınızın üzerinde kullanmak için baharatlık, tabaklık ve kupa askısı gibi düzenleyici ürünler alabilirsiniz. Alandan daha fazla verim almak adına dolap kapakları için tasarlanan düzenleyiciler de kullanabilirsiniz. Bu sayede hem dolap kapaklarınızı açtığınızda daha hoş bir görüntü ile karşılaşmış olursunuz hem de depolama alanınızı maksimum verimle değerlendirmiş olursunuz.

Asev mimarlık olarak hizmet vermeye başladığımız günden beri hayallerinizi profesyonellikle buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Siz de hayallerinizdeki mutfağı tasarlamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hotline
+905444930136