Mobilya Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Mobilya Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Mobilya seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar yalnızca renk ve model değil pek çok detay düşünülmeli ve buna göre seçim yapılmalıdır.Asev mimarlık ofisi olarak mobilya seçiminde sıkça yapılan hataları ve bu hatalara düşmemek için dikkat edilmesi gereken noktaları sizler için hazırladık.

Mobilya seçimi yapılırken ürünün renginden veya modelinden önce alan açısından uygunluğu belirlenmelidir. Çok büyük ve geniş alanlar için küçük mobilyalar tercih edilmemeli aynı zamanda küçük mekânlarda da çok büyük mobilyalar kullanılmamalıdır.

Ardından dekore edilen odaya ait bir tema belirlenmeli ve bu tema doğrultusunda bir renk paleti hazırlanmalıdır. Renk paletinin %60’ını odada kullanılması planlanan ana renk, %30’unu yan renk ve %10’unu vurgu rengi oluşturmalıdır. Renk paleti hazır hale geldikten sonra nasıl bir renk dağılımı yapılacağına karar verilmeli ve bu dağılıma uygun olacak şekilde mobilya tercih edilmelidir.

Mobilya seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan bir diğeri de mobilyanın kullanım amacıdır. Örneğin oturma odası dekorasyonunda kullanılacak mobilyanın konforlu ve kullanışlı olması, boyutundan ve renginden çok daha önemlidir. Bu nedenle mobilyanın nasıl bir alanda hangi amaçla kullanılacağı belirlenmeli ve seçimler bu minvalde şekillendirilmelidir.

Asev mimarlık ofisi olarak mimari dekorasyonların tamamında uzman ekibimizle çalışıyor ve müşteri taleplerini uzman bakış açısıyla birleştirip yeni yaşam alanları tasarlıyoruz. Siz de alan dekorasyonu konusunda kararsızsanız ve tam olarak ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız bizimle iletişime geçebilir veya ön görüşme gerçekleştirmemiz adına ofisimizi ziyarete gelebilirsiniz.

Hangi Malzemeden Yapılmış Mobilyalar Tercih Edilmeli?

Mobilya seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar alışverişi yapmaya hazırlanan kişilerin merak ettikleri konulardan biri de malzeme seçimidir. Dekore edilen alana ve kullanım amacına göre, alınacak mobilyanın hangi malzemeden olması gerektiğine karar verilmelidir.

Mobilya seçiminde malzeme seçme aşamasında ürünlerin nerede ve ne kadar kullanılacağına muhakkak dikkat edilmelidir. Örneğin bir iş yerinde yalnızca özel müşterilerle yapılan görüşmelerde kullanılacak mobilyalarda sağlamlıktan çok şıklığın ön plana çıkması gerekir. Ancak toplu alanlarda kullanılacak bir mobilyanın şıklığından ziyade kalitesi ve sağlamlığı ön planda olmalıdır.

Dolap, şifonyer ve baza gibi mobilyalarda suntadan yapılmış ürünlerden uzak durulmalıdır. Çünkü sunta, dayanıklılığı düşük ve kırılma ihtimali oldukça yüksek bir malzemedir. Diğer ürünlere kıyasen suntadan yapılan ürünlerin daha ucuz olması daha fazla tercih edilmesine neden olsa da bu tarz ürünler, uzun vadede daha yüksek maliyete neden olmaktadır.

Asev mimarlık ofisiyle iletişime geçerek alanının en iyilerinden olan mimar ekibimizle görüşebilir ve mobilya seçimlerinize birlikte karar verebilirsiniz.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hotline
+905444930136