Geleceğin Otel Tasarımları

Geleceğin Otel Tasarımları

Teknoloji çağında yaşıyoruz ve buna bağlı olarak çağın hem ihtiyaçları hem de imkânları her geçen gün değişip gelişiyor. Her alanda yaşanan bu gelişim mimarlık ve dekorasyon alanına da yansıyor. Peki gelecekte iç mekân dekorasyonları nasıl olacakGeleceğin otel tasarımları nasıl yapılacak? İşte yanıtı:

Teknolojik gelişmeler her alana yansıdığı gibi otel ve turizm sektörüne de yansıyacak ve bu alanda da yeni bir çağ başlatacak. Peki geleceğin otel tasarımlarının nasıl olması bekleniyor?

Öngörülere göre geleceğin otel tasarımları günümüzdekinden çok daha farklı olacak. Günümüzde bir otele gittiğimizde vale arabamızı alır, personeller valizleri odaya çıkarmamıza yardımcı olur ve kat görevlileri odamızı temizleyerek taleplerimizi karşılar. Ancak gelecekte oteller bu sistemle çalışmayacak ve insan gücü gerektiren pek çok alanda robotlar görev alacak.

Yani bir otele gittiğimizde girişte robotlar bizi karşılayacak ve otelde geçirdiğimiz süre zarfındaki tüm ihtiyaçlarımızı robotlar temin edecek. Peki geleceğin otel teknolojileri bununla sınırlı mı kalacak? Cevabı öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Geleceğin Otel Tasarımları Nasıl Olacak?

Gelecekte yapılan otellerin tasarımında dönüştürülebilen odalar kullanılması ön görülüyor. Nanoteknoloji ve gelişmiş makineler sayesinde otel odaları talep edilen şekli alabilecek. Bu teknolojinin önümüzdeki 20 yıl içinde Türkiye’ye gelme ihtimali ise oldukça yüksek görünüyor.

Valiz hazırlamak ve özellikle aile tatillerinde valizleri taşımak ve gidip geldikten sonra yerleştirmek oldukça zordur. Ancak teknolojik gelişmelerle birlikte bu zorluklardan da kurtulacağız gibi görünüyor. Otelin her odasında bulunan üç boyutlu yazıcılarla yeni bir çift ayakkabı, kıyafet, ilaç ve hatta bilgisayar üretmek bile oldukça kolay hale gelecek.

Geleceğin otel tasarımları arasında en dikkat çekici ve çarpıcı detaylardan biri ise SPA projeleri. Geleceğin otel SPA’ları ömür uzatacak gibi görünüyor. Planlanan projelerde akıllı otel SPA’larınınDNA analizi yaparak kişinin rahatsızlıklarını tespit edeceği ve bunları iyileştirmek için kişiye özel programlar hazırlayacağı düşünülüyor.

Geleceğin otel tasarımları yapılırken eko-oteller günümüze kıyasen çok daha ön plana çıkacak. Günümüzde her ne kadar bazı oteller sürdürülebilirliğe ve çevre dostu planlamalar yapmaya özen gösterse de gelecekte bu durum tüm otelleri kapsayacak. Bu da müthiş bir sanayi kolu olan turizmin, çevreye daha az zarar vermesini sağlayacak.

Asev mimarlık teknolojinin yapı tasarım alanına yansıyan gelişmelerini büyük bir ilgi ve merakla yakından takip etmeye devam ediyor. Günümüz imkânlarında en iyi ve kaliteli hizmeti sunmayı hedefleyen mimarlık ofisimiz, gelecekte de tüm teknolojik imkânları sonuna kadar kullanan bir mimarlık ofisi olma yolunda emin adımlarla yürüyor.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hotline
+905444930136