Çelik Çatının Kullanım Alanları

Çelik Çatının Kullanım Alanları

Çatı tadilatı yaptırmak isteyen çoğu kişinin ilk tercihlerinden biri çelik çatılardır. Çelik çatılar deprem gibi doğal afetlere karşı bile oldukça dayanıklı oldukları için olağan dışı bir durum gelişmediği sürece ömür boyu kalıcıdırlar. Ayrıca diğer çatı çeşitlerine göre daha düşük maliyetli ve hesaplıdırlar. Bu nedenle çatı tadilatı yapmak isteyen pek çok kişi çelik çatı tercih etmektedir.

Asev Mimarlık olarak tüm çatı tasarım projelerinde olduğu gibi çelik çatı projelerinde de büyük bir özen ve titizlikle çalışıyor taleplerinizi en kısa süre içerisinde en uygun fiyata yerine getirmeye özen gösteriyoruz. Birbirinden donanımlı ve alanlarında oldukça başarılı olan mimar ve mühendis ekibimizle yapı tasarım ve inşaat projelerinizi tasarlayıp hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Çelik Çatı Nerelerde Kullanılır?

Çatı tadilatı yaptırmak isteyen ve diğer çatı türlerinin maliyetini yüksek bulan pek çok kişi, çelik çatı yaptırma kararı almakta ve bu doğrultuda çelik çatının dekore edilecek alan için doğru olup olmadığını öğrenmek amacıyla araştırma yapmaya başlamaktadır. Kişilerin sıkça arattıkları başlıklar arasında “çelik çatının kullanım alanları” yer almaktadır. Peki “çelik çatının kullanım alanları nerelerdir?

İşte detaylar:

Çelik çatı hem düşük maliyetli olması hem kullanışlı olması hem de oldukça dayanıklı olması nedeniyle pek çok alanda kullanılabilir. Ayrıca 40 metreye kadar direk kullanmayı gerektirmeyen geniş depolama alanı ve imkânlarıyla da çok sayıda mekânda kullanılabilir. Çelik çatının kullanıldığı alanlar şunlardır:

  • Çelik çatılar inşaat sektöründe sıkça kullanılmaktadır. Özellikle şantiyelerde çelik çatı kullanımı oldukça yaygındır.
  • Ziraat sektöründe kullanılan çiftliklerde, hangarlarda ve ahırlarda çelik çatı kullanımı oldukça yaygındır.
  • Köy ortamındaki yapılarda çelik çatılar sıklıkla kullanılmaktadır.
  • Sanayi ve endüstri sektöründeki çok sayıda yerde çelik çatı tercih edilmektedir.
  • Belediyeye bağlı yapılan şantiyelerde ve şantiye benzeri binalarda çelik çatı kullanılmaktadır.
  • Otopark, otogar, havaalanı, depo ve ahır gibi özel kullanım alanlarında çelik çatı tercih edilmektedir.
  • Nakliye sektöründe de çelik çatı kullanımı oldukça yaygındır.

Asev mimarlık olarak çatı projeleri başta olmak üzere mimari dekorasyon ve yapı tasarım alanındaki tüm projelerde sizlere hizmet vermekten ve taleplerinizi profesyonellik süzgecinden geçirip hayata dahil etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Mimari dekorasyon, yapı tasarım, inşaat ve tadilat dahil olmak üzere mimar dokunuşu gerektiren tüm projeleriniz için bizimle iletişime geçebilir veya ön görüşme gerçekleştirmek adına ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hotline
+905444930136