Çelik Çatı Avantajları Nelerdir?

Çelik Çatı Avantajları Nelerdir?

Çelik çatı günümüzde en fazla tercih edilen çatı modellerinden biridir. Bunun en önemli nedenleri ise dayanıklı olması ve maliyetinin diğer çatı çeşitlerine göre daha uygun olmasıdır. Ayrıca çelik çatılar daha az işçilik istedikleri için çatı tadilatı yapmak isteyen kişilerin ilk sıradaki tercihlerinden biridir.

Çelik çatılar oldukça dayanıklıdır. Olağan dışı durumlar haricinde çelik yapıdaki çatıların ömür boyu kalıcı olduğunu söylemek mümkündür. Yapılan testlerde çelik çatıların deprem gibi oldukça yıkıcı olan doğal afetlere karşı bile oldukça dayanıklı olduğu gözlemlenmiştir.

Çelik çatı tasarımı yapılırken binanın dış cephesi dikkate alınır ve dış tasarıma uygun olacak şekilde yuvarlak veya köşegen tasarımlar yapılır. Asev mimarlık tüm projelerinde olduğu gibi çelik çatı projelerinde de muhakkak saha incelemesi yapmakta ve çatı projesine engel olacak bir durum varsa proje öncesinde bu durumu tespit edip gerekli düzenlemeleri yapmaktadır.

Çelik Çatı Çeşitleri

İhtiyaca bağlı olarak seçilebilmesi için çok sayıda çelik çatı modeli vardır. Kullanılacağı alana ve kullanım amacına uygun olacak şekilde müşteri talebi ve uzman görüşü doğrultusunda çatı seçimi yapılmalıdır. Çelik çatı modellerinden bazıları şunlardır:

  • Çelik Kirişli Çatı Sistemleri
  • Oturtma Çatı Sistemleri
  • Klasik üçgen çelik makas sistemleri
  • Uzay Çatı Sistemleri
  • Aşık Sistemleri

Tüm bu sistemler alanın ihtiyacına uygun işler çıkarılabilmesi ve müşteri taleplerinin tam anlamıyla yerine getirilebilmesi için tasarlanmıştır. Asev mimarlık olarak çatı tadilat ve çatı izolasyonu projelerinde yol haritası çıkarmadan önce muhakkak alanı inceliyor ve ardından müşteri taleplerini profesyonellik süzgecinden geçirip nasıl bir proje çıkarılacağına karar veriyoruz.

Alanında uzun yıllardır çalışan mimar ve mühendis ekibimizle çatının uzun yıllar boyunca dayanıklı olması için gereken tüm hesaplamaları yapıyor ve ardından çalışmaya başlıyoruz. Siz de çatı tadilatı veya izolasyonu yaptırmayı düşünüyor ancak nasıl ilerlemeniz gerektiğine karar veremiyorsanız bizimle iletişime gelebilir veya ön görüşme yapmamız adına ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hotline
+905444930136